iPhone 6′nın safir kristal ekranı dayanıklılık testinde – Video

iPhone 6 için son viraja girdiğimiz şu günlerde, kaynağı doğrulanamayan söylentiler yerini telefona ait parçaların fotoğraf ve videolarına bıraktı. Bu parçaların en yenisi ise telefonun safir kristal ekranı daha doğrusu ekran panelini koruyan cam oldu. Apple’ın daha önceki iPhone modellerinde telefonun kamerasında kullandığı safir kristali bu kez ekranda da kullanacağı söyleniyor. Safir kristal, darbelere karşı oldukça dayanıklı, kolay kolay çizilmiyor ve berraklığının yüksekliği sayesinde görüntü kalitesinde olumsuz bir etki yaratmıyor.

safirekran_1Halihazırda Apple ve birçok akıllı telefon üreticisi ekranlarında Gorilla Glass kullanıyor. Ondan çok daha dayanıklı olan safir cam ise yüksek maliyetinden ötürü üreticilere pek cazip gelmiyor. Apple’ın olası hamlesi, pazardaki gidişatı da değiştirecek gibi görünüyor.

 

Ortaya çıkan yeni videoda, 4,7 inçlik iPhone 6′ya ait olduğu söylenen safir cam, her türlü zorlamaya maruz kalıyor. Videoyu kaydeden kişi, ekranı önce bıçak ve anahtarla çizmeye çalışıyor, ardından da ekranı büküyor. Ve en sonunda görüyoruz ki ekran tüm bu girişimlerin ardından dahi hasarsız.LOG

safirekran_4

 

 

 

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s