Microsoft’un not uygulaması OneNote, Mac dahil tüm platformlarda ücretsiz [Video]

Microsoft-OneNote-12

Microsoft, 10 yıllık sürenin ardından not alma uygulaması OneNote’u Mac’ler için ücretsiz olarak indirmeye sundu. iOS, Android, Windows Phone, PC ve web platformlarında da ücretsiz olarak kullanıcılarla buluşan uygulama, Microsoft hesabıyla giriş yapıldıktan sonra kullanılabiliyor.

App Store üzerinden indirilen uygulama, 235 MB boyutunda. OS X 10.9 ve üzeri işletim sistemli Apple ürünleriyle kullanılan uygulama, her türlü bilgiyi yakalamak, depolamak ve paylaşmak için kullanılan dijital bir not defteri olarak düşünülebilir.

Bulut özelliği sayesinde bir cihazda başladığınız nota farklı bir cihazda devam edebilmeniz mümkün. SkyDrive ve SharePoint’le eşleşen dosyalar, otomatik olarak kaydediliyor ve OneNote uygulamalarında aranabiliyor. Görünüş olarak Windows sürümüne oldukça benzeyen OneNote’un Mac sürümünde buna ek olarak üçüncü parti geliştiriciler için bulut tabanlı API’yi uygulama entegre ediyor. Feedly, IFTTT, News360, Weave, JotNot, Genius Scan gibi uygulamalara destek veren OneNote’un ilerleyen dönemde daha çok uygulamayla uyumlu olması bekleniyor. Microsoft, OneNote haricinde iPad için hazırladığı Office uygulamasını da 27 Mart’ta San Francisco’da düzenlenecek etkinlikte duyuracağı konuşuluyor. Bu iddiada doğruluk payının olup olmadığını önümüzdeki hafta hep birlikte göreceğiz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s