iPhone 5S ile ilgili bilgiler

iPhone 5
iphone 5

Eylül ayının yaklaşmasıyla birlikte iPhone 5S ile ilgili iddialar da artarak gelmeye devam ediyor. Eylül ayının sonlarında görücüye çıkması beklenen iPhone 5S’in internete düşen yeni fotoğraflarına bakıldığında tasarımsal anlamda iPhone 5’ten çokta farkının olmadığı bir kez daha görülüyor.

iPhone 5S’in 1136×640 piksel çözünürlüklü 4 inç IGZO ekranla birlikte tüketicilerin karşısına çıkması bekleniyor.  IGZO (Indium Gallium Zinc Oxide) ekranlar, LCD ekranlara kıyasla çok daha ince yapıda ve daha yüksek çözünürlük için çok daha küçük piksellerin kullanılmasına ve yüksek tepkime hızlarına imkan sağlıyor. IGZO ekran teknolojisi güneş ışığı altında görünürlüğü artırıyor ve diğer ekranlara göre daha az ısınıyor. Ayrıca LCD ekranlara kıyasla çok daha düşük enerji tüketiyor. iPhone 5′in yerini alacak yeni iPhone modelinde (iPhone 5S) kullanılacak ekranın LG veya Sharp tarafından üretileceği söyleniyor.

Parmak izi okuyucusu ile birlikte yakın saha iletişimi (NFC) teknolojisinin de iPhone 5S ile birlikte geleceği; çift LED flaşlı 12 megapiksel kameranın da iPhone 5S’te yer alacağı konuşuluyor. iPhone 5S’in gücünü iPhone 5’te olduğu gibi A6 işlemciden alacağı, dört çekirdekli bu işlemcinin daha yüksek bir işlemci hızına sahip olacağı, geliştirilmiş LTE’nin ve 2 GB RAM’in de iPhone 5S’in diğer teknik detayları arasında yer alacağı belirtiliyor. Bu iddiaların gerçeği yansıtıp yansıtmadığını eylül ayında hep birlikte göreceğiz. LOG

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s