Twitter Müzik hizmetini başlattı

Twitter’ın kendine özel müzik uygulaması tanıtıldı tanıtılacak derken sonunda ABD’deki sabah programı Good Morning America‘da resmi olarak duyuruldu. Twitter kullanıcıları, yeni albümler ve sanatçılar keşfedecekleri #music uygulamasına şimdilik sadece web (music.twitter.com) ve iOS uygulaması üzerinden ulaşabiliyor. Servis şu an için sadece ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanımda. Twitter, blogundadiğer ülkelere ve Android’e de #music hizmetinin zaman içinde geleceğini söylüyor.

Blog yazısındaki imza Stephen Philips‘e at. Kendisi, We are Hunted’ın kurucusu. Twitter’ın kendine ait müzik servisi macerasının başlangıcı da senenin başında We are Hunted’ı satın almasıyla başlamıştı.

Twitter Music
twitter müzik iOS aplikasyonu ile yayında

Twitter #music’teki şarkılar üç farklı kaynaktan geliyor. iTunesSpotify ve Rdio. Uygulama içinde yeni müzikler keşfederken kullanıcılar parçaların bir kısmını dinlemek için iTunes’u kullanacak. Rdio ve Spotify üyesi kullanıcılar uygulamaya kendi hesaplarıyla giriş yaparak bu arşivlerde bulunan şarkıların tamamını dinleyebiliyor. Twitter, zaman içinde daha fazla müzik servis sunucusunu altyapısına ekleyeceğini belirtiyor. Twitter’da takip ettikleri kişilerin veya sanatçıların dinledikleri ve paylaştıkları şarkıları bir arayüzde görüntüleyen servis üzerinden bu şarkıların tamamı dinlenebiliyor. Hakkında daha fazla bilgi edinmek istenen bir sanatçının avatarına tıklandığında en ünlü parçası görüntülenebiliyor ya da Twitter’dan takip etmek için gerekli linke ulaşılıyor. Twitter #music’te popüler, yen çıkan, önerilen ve şu an çalan (#nowplaying) olmak üzere dört ana başlık mevcut. #Nowplaying, takip edilen Twitter kullanıcıları tarafından yakın zamanda paylaşılan şarkıları görüntülüyor. LOG

twitter müzik , ios , online music

Twtter Music iOS aplikasyonunu indirmek için tıklayın

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s