iPhone 5S ve 3 Yeni iPhone Modelleri Geliyor

iphone-5s-yeni Commercial Times ve China Times’ın raporuna göre Apple bu yıl farklı kitlelere hitap eden üç ayrı iPhone geliştirecek. Şirkete yakın kaynaklar Apple’ın bu yıl bir ilki gerçekleştirerek üç farklı iPhone’u satışa sunacağına dikkat çekiyor.

Öncelikle iPhone’ların ekran ölçüleri farklı olacak. iPhone 5′te olduğu gibi 4.0 inç’lik bir iPhone’un tanıtılacağı 2013′te aynı zamanda 4.8 inç’lik modele de tanık olacağız. 4.8 inç’lik ekranın üzerinde ayrıca durmak gerekiyor; zira gerçekleşirse Apple’ın en geniş ekranlı iPhone’u olacak ve geniş ekranlı telefon arayanlar için de Apple bir çözüm sunmuş olacak. Ancak geniş ekranlı iPhone fikri şimdiden yazılımcıları telaşa sokmuş durumda. Zira 4.8 inç’lik iPhone’a göre bir uygulama geliştirmeye kimse hazır değil.

Yılın son iPhone’u ise ekranından ziyade kamerasıyla fark yaratacak. İddialar, üçüncü iPhone’un dahili kamerasının 12 megapiksel olma ihtimali üzerinde duruyor.

Phone 5S adında yeni bir modelin üretimine Mart ayında başlanacağı ve Temmuz ayında kullanıcılara sunulacağı sanılıyor.

Ancak diğer iPhone’ların varlığı teyit edilmediğinden çıkış tarihleriyle ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor. Kaynaklar üç cihazın da yıl içinde ayrı dönemlerde satışa sunulacağını öngörüyor.

Fiyatlara gelince… Apple, “ucuz iPhone” dedikodularının artmasıyla birlikte “bizim ucuz iPhone’a ihtiyacımız yok” açıklamasını yapmıştı. Bu açıklamadan hareketle ucuz iPhone için herhangi bir yeşil ışığın yandığını söylemek şu an için oldukça güç.UZMANASOR.ORG

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s