Apple ucuz iPhone açıklaması yaptı

ucuz iphoneApple, günlerdir teknoloji dünyasını meşgul eden ‘ucuz iPhone’ söylentileri hakkında ilk kez resmi bir ağızdan açıklama yaptı.

Apple’ın Küresel Pazarlama Müdürü Phil Schiller, ‘piyada güç kazanmak için ucuz iPhone’a umut bağlamadıklarını’ söyledi ancak plastik telefon üretip üretmediklerine yönelik kesin bir açıklama yapmadı.

Eylül 2012’de iPhone 5’i tanıtan isim olan Schiller, Çin’deki bir gazeteye yaptığı açıklamada, ‘Apple’ın küresel akıllı telefon pazarındaki gücünü artırmak için ucuz iPhone’a ihtiyacı olmadığını’ söyledi.

Shanghai Evening News gazetesine konuşan Schiller, Apple’ın tüketicileri çekmek için plastik iPhone üretip üretmeyeceği sorusuna, ‘Şu an küresel akıllı telefon piyasasının yüzde 20’sine sahibiz. Ancak gelirin yüzde 75’i bizim’ dedi.Apple ise Schiller’in Çin gazetesine röportaj verdiğini doğruladı ancak konu hakkında daha fazla bilgi vermedi.

NE KADAR DOĞRU?

Apple’ın, ürünlerini tanıtacağı güne kadar gizliliğini maksimum derecede tuttuğu ve basına açıklama yapmaktan kaçındığını biliniyor.Schiller’in Çin gazetesine verdiği röportajın ardından, Apple’ın detaylı bir açıklama yapmaması, şirketin gelişmekte olan piyasalardaki tüketicileri cezbetmek için ucuz iPhone üretip üretmeyeceği konusundaki soru işaretlerini gidermiş değil.Hafta içinde Wall Street Journal, MarketWatch ve DigiTimes gibi kaynaklar Apple’ın plastik kaplama bir iPhone üretmek istediğini öne sürmüş ve cihazın 99-149 dolar arasında bir fiyata sahip olacağı belirtilmişti.

İddialar, Çin piyasasının Apple için ne kadar önemli olduğu ele alındığında birçok kişi tarafından gerçeğe dönüşmesi muhtemel söylentiler olarak kabul edildi. Çin, Apple için ABD’nin ardından en büyük ikinci akıllı telefon piyasası konumunda. ABD’li elektronik devi, geçtiğimiz yıl bu ülkedeki liderliğini Samsung’a kaptırdı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s